14 kwietnia 2019

DELIKATNA SZAMPAŃSKA MIMOZA

Trudno wyobrazić sobie niedzielny brunch bez Mimozy, delikatnego drinku, łączącego w sobie szampana z sokiem pomarańczowym, serwowanego w wysokich kieliszkach...

mimosa.jpg

Większość klasycznych koktajli czy popularnych amerykańskich dań owianych jest legendami; koktajl Mimoza również doczekał się swojej opowieści...

Drink Buck's Fizz, czyli szampan lub niemusujące wino z sokiem pomarańczowym, był przygotowany po raz pierwszy w 1921 roku w londyńskim Buck's Club. Cztery lata później (1925 rok) Frank Meier, bartender paryskiego Ritz Hotel serwował Mimozę, łącząc musujące wino z sokiem. To Europa. A co zadziało się w Ameryce?

Pierwszą Mimozę podano na życzenie reżysera Alfreda Hitchcock'a w San Francisco w 1940 roku. Oczywiście były to wariacje  drinku londyńskiego Buck's Fizz, ale... Alfreda Hitchcock'a uznaje się za popularyzatora Mimozy podczas branch'u niedzielnego i wszystkich świątecznych, również wielkanocnych... Polecam ten drink podczas wielkanocnego śniadania. Znakomicie orzeźwia!

Mimoza (5 porcji)  

 

250 mililitrów schłodzonego musującego wina

250 mililitrów schłodzonego soku pomarańczowego

plasterki pomarańczy do dekoracji kieliszka

Wino i sok zmieszać w dzbanku w proporcji 1 : 1. Napełnić kieliszki, zwane "szampankami" i udekorować plasterkiem lub jego częścią pomarańczy. Nie dodawać kostek lodu!

POLECAM RÒWNIEŻ:
waffle.jpg

 

GOFRY Z PŁATKAMI

OWSIANYMI

tarta_migdalowa_z_gruszką_3.jpg

 

TARTA MIGDAŁOWA

Z GRUSZKĄ

trufla z malinowa nutka.jpg
pieczone jabłka y żurawiną.jpg

 

PIECZONE JABŁKA Z SOSEM ŻURAWINOWYM I LODAMI

Twoje komentarze są ważne i cenne, podobnie jak Twoja uwaga i czas.

Podziel się swoją pasją i wiedzą. Zaproponuj temat. 

Dziękuję i zapraszam ponownie! Każdego tygodnia nowa opowieść, nowy/stary przepis z nutką nowoczesności.